יום שלישי, 4 בנובמבר 2014

עובד מהלב. תיקון תמונות - מתקן הזכרונות


צילומים ישנים הם לעתים קרובות הדבר היחיד ואולי האחרון שקיים כדי לשמור על הרגעים המיוחדים שהיו ונעלמו. כאשר אנחנו מביטים בתמונות הישנות ויקרות הערך, אנחנו נסחפים וחוזרים לעבר, לאותם רגעים שחווינו או שחוו קודמנו, כאילו זה היה רק אתמול.

למה חשוב לשחזר ולשמר צילומים ישנים ?


הזמן שעובר לא משבח את מצב התמונות כמו יין. הזמן מביא איתו נזקים בלתי הפיכים. התמונות דוהות, נסדקות, מוכתמות. לפעמים הנייר עצמו סובל מנזקי הזמן וחלקים חשובים נקרעים ונעלמים.
כל נזק גורם לזיכרונות לדעוך. גם אם חווינו את אותם רגעים, אנחנו לא יכולים לזכור הכל לעד. אם אנחנו לא מהדור שחווה את מה שהיה בצילומים, בלעדיהם אנחנו לעולם לא נדע באמת מה היה ואיך היה. וכך, בשרשרת הדורות אנחנו או קודמנו נזכרים רק בשמות ללא פנים.


מהו שחזור דיגיטלי של תמונות?
ראשית, התמונה המקורית נסרקת באמצעות סורק באיכות גבוהה. תוצאת הסריקה נשמרת כקובץ דיגיטלי במחשב. השלב הבא הוא שלב השחזור באמצעות תוכנה לעריכת תמונות. עבודת השחזור מתבצעת על הגרסה הדיגיטלית של התמונה. התמונה המקורית אינה כבר חלק מהתהליך ונשמרת כפי שהיא.
כתמים ושריטות לאט לאט נעלמים, הגוונים חוזרים למקור, הצבעים חוזרים לחיים. כאשר תהליך השיקום הסתיים, ניתן לפתח לפי דרישה את התוצאה הדיגיטלית על נייר פוטו בגדלים שונים ככל שניתן. איך מתקן הזכרונות יכול לעזור?

כמו שאין שתי תמונות זהות אחת לשניה, כל תמונה פגומה היא אתגר שונה.

מתקן הזכרונות (קישור) שיחזר ותיקן מספר גדול של תמונות שניזוקו. נזקי מים, נזקי עובש, תמונות דהויות, תמונות שרוטות, תיקון קרעים וקפלים, השלמת חלקים חסרים .מתקן הזכרונות (קישור) טיפל בכל סוגי הנזקים. מתקן הזכרונות משקיע את הזמן הנדרש כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר, הקרובה ביותר לתמונה המקורית. גם כאשר עבודת השחזור הסתיימה, המילה האחרונה היא של הלקוח ורק הוא מחליט מתי השחזור מושלם בעיניו.


למי אין בבית תמונות ישנות שנסדקו, התבלו ואותות הזמן מוטבעים עליהן ? מתקן הזכרונות מחזיר את הכבוד הראוי לתמונות ומתקן את נזקי הזמן. כמו כן יכול להמיר תמונות ש"ל לצבע לפי בקשה על מנת לשחזר ולתת מבט קרוב יותר על המציאות של פעם.ומשהו אישי.
"קרוב ל 40 שנה עמדה התמונה בגאווה, תלויה בחדר הוריי. כל ילדותי אהבתי להביט למעלה על הקיר ולראותה. כאשר הוריי עברו לבית חדש ופורקו הארגזים, התמונה היתה בידי, ורודה  מכל השנים שעברו. (יש משהו בזה שהתמונה הוורידה ולא הצהיבה...).  החלטתי שיש לחדש אותה ולהחזיר לה את הצבע האמיתי".  


מתוך הפוסט: אמא הכינה לי זר מפרחים אמיתיים (קישור).


פוסט זה נכתב כחצי שנה לפני מותו הפתאומי של אילן ז"ל אהובנו. 

אילן היה מאושר בחייו ומאושר מפועלו כמתקן הזכרונות, שהקים, 

פיתח ויצר בכשרון רב עבור לקוחותיו.

לצערנו הקשה מנשוא, אילן לא זכה להינות מהמשך חייו ונפטר בגיל צעיר. 

אילן ז"ל, אהוב לבנו, שנלקח מאיתנו, ידי הזהב שלנו, עבד מהלב.


משהו לסיום... סרטון מרגש המציג מספר עבודות . מוזמנים להקליק.* לעמוד של מתקן הזכרונות בפייסבוק - לחץ כאן.

* לבלוג של מתקן הזכרונות - לחץ כאן.

2 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

בהצלחה הרבה! כתבת נהדר ורד, עשית עבודה מעולה אילן. שיתפתי. איריסיה

ורד והדס אמר/ה...

איריס תודה:)

Related Posts with Thumbnails